...

5 najlepszych opcji kawy ziarnistej do latte

*Przegląd najlepszych. O kryteriach wyboru. Niniejszy materiał jest subiektywny, nie ma charakteru reklamy i nie służy jako wskazówka do zakupu. Przed dokonaniem zakupu należy skorzystać z porady specjalisty.

Istnieje wiele rodzajów kawy i różnią się one aromatem, przy czym jedne mają bardziej gorzki smak, a inne z nutą kwasowości. To zależy od tego, gdzie jest zbierany, przetwarzany, prażony. Każdy kawosz wybiera mieszankę, która odpowiada jego gustom. Należy jednak pamiętać, że ziarna kawy otwierają się inaczej w napojach z mlekiem. Miłośnicy latte muszą przestudiować zalecenia doświadczonych baristów. A nasz ranking, stworzony na podstawie recenzji, pomoże Ci podjąć decyzję o wyborze.

Top 5 kaw specjalnych na latte

Nominacja miejsce Nazwa Cena za kg. Ocena
5 najlepszych opcji kawy ziarnistej do latte 1 Lavazza Super Crema 1 599 € 5.0
2 Ja
  • tta Bella Crema La Crema
  • 1 970 € 4.9
    3

    a

      Klasyczna Crema
    1 412 € 4.8
    4 BELLO COFFEE ITALY ESPRESSO CREMA 1 347 € 4.7
    5 Jardin Crema 999 € 4.6

    Lavazza Super Crema

    Ocena: 5.0

    Lavazza Super Crema

    Na czele naszej listy kawy premium od renomowanej włoskiej marki Lavazza. Firma ta jako pierwsza na świecie ponad 100 lat temu zmieszała różne rodzaje ziaren z różnych miejsc pochodzenia. Dzięki temu uzyskuje się oryginalny smak. Super Crema to doskonale wyważona mieszanka. Nadaje się do latte i innych napojów na bazie mleka.

    Zawiera 60% brazylijskiej Arabiki i 40% dojrzałej Robusty z Indonezji i Wietnamu. Ziarna są zbierane ręcznie. Średnio prażone przy użyciu innowacyjnej włoskiej technologii. Po zaparzeniu daje słodkawy, migdałowy aromat i gęstą cremę. Pełny, intensywny smak, z wyraźnymi nutami czekolady i orzechów laskowych. Lekka kwasowość i wyczuwalne owoce.

    Zalety

    • harmonijna mieszanka wysokiej jakości ziaren;
    • Delikatny i nie gorzki smak;
    • wyraźny aromat;
    • dobrze łączy się z mlekiem;
    • tworzy gęstą pianę;
    • nie zawiera żadnych dodatków ani aromatów;
    • średnie pieczenie;
    • Nadaje się do ekspresu do kawy i szybkowaru;
    • worek foliowy z zaworem;
    • Dobry stosunek jakości do ceny.

    wady

    • jest rzadko dostępna na rynku;
    • często podrabiane.

    Ja

  • tta Bella Crema La Crema
  • Ocena: 4.9

    ME<li></div><p>TTA BELLA CREMA LA CREMA” src=”~images-.jpg” height=”484″ title=”ME</p><li>TTA BELLA CREMA LA CREMA”><p>Jest to najpopularniejsza kawa wśród osób pijących latte. Wyprodukowane w Niemczech z 100% Arabiki. Ziarna są pozyskiwane i selekcjonowane bezpośrednio z plantacji. Przetwarzane w nowoczesnych piecach gazowych, które zapewniają równomierne pieczenie. Staranna kontrola jakości na każdym etapie produkcji zapewnia doskonale zbalansowany smak.</p><p>Nadaje się do ekspresów do kawy i palenia w szufladzie jazzowej. Doskonały z mlekiem i śmietaną. Tworzy delikatną, gęstą cremę. Napój jest mocny, o bogatym, gładkim smaku. Ma delikatny, kremowy, orzechowy smak. Brak goryczy i kwaśnego posmaku. Napój ma właściwości energetyzujące i oferuje pyszny aromat. Wiele osób pijących latte twierdzi, że jest to ich ulubiona marka. Ale czasami można znaleźć przegotowaną fasolę, która psuje aromat i dodaje odrobinę goryczy.</p><h4>Zalety</h4><ul><li>100% Arabica;</li><li>wybrane ziarna;</li><li>średnie pieczenie;</li><li>Pełny aromat;</li><li>bez goryczy;</li><li>tworzy gęstą piankę;</li><li>gruby worek próżniowy z zaworem;</li><li>niski koszt.</li></ul><h4>Wady</h4><ul><li>Trudne do znalezienia w konwencjonalnych sklepach.</li></ul><h3><p>a</p><ul>Klasyczna Crema</h3><p>Ocena: 4.8</p><div style=Pa<ul></div><p>ig Classic Crema” src=”~images-.jpg” height=”493″ title=”Pa</p><ul>Classic Crema”><p>Kolejna mieszanka to połączenie Arabiki i Robusty. Tylko 80% arabica. Dzięki temu smak jest łagodniejszy i mniej gorzki. Połączenie ziaren z Ameryki Południowej i Azji sprawia, że idealnie nadaje się do czarnej kawy i napojów na bazie mleka.</p><p>Ze względu na wysoką zawartość arabicy, smak ma lekką kwasowość. Ma wyraźną nutę orzechową. Na powierzchni tworzy się gęsta i zwarta crema, która staje się szczególnie aksamitna po dodaniu mleka. Często polecany przez miłośników delikatnych napojów mlecznych. Z komentarza użytkownika na stronie: „Kupiłem tę kawę przez przypadek, na giełdzie. Od razu mi się spodobał: smak jest taki, jak lubię – bez goryczy i kwasowości. Kolor pełny, a po dodaniu mleka tworzy się bujna crema”; – Gęsta crema.</p><h4>Zalety</h4><ul><li>Jakość pieczenia 3 stopnie;</li><li>Przyjemny smak, bez goryczki;</li><li>grubej pianki;</li><li>Napoje są dobrze orzeźwiające;</li><li>Nadaje się do ekspresu do kawy i profesjonalnego ekspresu do kawy;</li><li>Jego zapach jest bogaty;</li><li>Gładkie pełne ziarna.</li></ul><h4>Skazy</h4><ul><li>niewygodne cienkie opakowanie.</li></ul><h3>BELLO COFFEE ITALY ESPRESSO CREMA</h3><p>Ocena: 4.7</p><div style=BELLO COFFEE ITALY ESPRESSO CREMABELLO COFFEE ITALY ESPRESSO CREMA

    Jest to 100% Arabica o dobrze zbalansowanym smaku. W palarniach PETRONCINI stosowane są klasyczne włoskie techniki prażenia. Ma silny aromat i zrównoważony smak. Nadaje się do mocnych napojów; dobrze komponuje się z mlekiem i śmietaną. Tworzy gęstą, zwartą cremę.

    Opakowanie jest szczelne, wyposażone w zawór odgazowujący i zamek Zip-Lock. Dzięki temu ziarna zachowują świeżość i smak. Większość recenzji zwraca uwagę na wygodę pakowania, a nawet pieczenia. Z komentarza użytkownika Yandex market: „Lubię łagodny smak tej kawy. Podczas gotowania aromat rozchodzi się po całym mieszkaniu. To teraz mój ulubiony producent.

    Zalety

    • Dobre pieczenie;
    • jasny aromat kawy;
    • Mocne, orzeźwiające napoje;
    • bujna crema;
    • brak goryczy i kwasowości;
    • wygodne opakowanie wielokrotnego użytku;
    • ziarna grube i gładkie.

    Wady

    • trudny do znalezienia.

    Jardin Crema

    Ocena: 4.7

    ARDIN CREMA

    Na ostatnim miejscu w naszym rankingu najtańszych kaw od Polskaego producenta. Zrównoważona mieszanka 60% Arabiki i 40% Robusty. Dzięki temu można przygotować mocne napoje o wyrazistym smaku. Ziarna są zbierane w Etiopii, Brazylii, Wietnamie. Łagodne, równomierne pieczenie zapewnia łagodny smak, bez goryczki.

    Opinie sugerują, że ta mieszanka jest idealna do robienia latte. Jego kremowy, karmelowy smak z lekką kwasowością dobrze komponuje się z mlekiem, cukrem i syropem. Tworzy gęstą, kremową pianę. Kawa pakowana jest w torebkę z dodatkiem azotu. Wiąże cząsteczki gazu uwalniane przez ziarna podczas przechowywania.

    Zalety

    • naturalny skład bez żadnych dodatków;
    • Posiada dobrze wyważone proporcje Arabiki i Robusty;
    • Łagodne, delikatne pieczenie;
    • Wytwarza pianę;
    • bez goryczy;
    • nadaje się do profesjonalnych ekspresów do kawy;
    • Opakowanie z zaworem, który pozwala docenić aromat;
    • niski koszt.

    Wady

    • Niezbyt mocny;
    • ziarna są różnej wielkości, niektóre są połamane.
    Oceń artykuł
    ( Brak ocen )
    Viktor Mateush

    Witajcie wszyscy! Jestem Viktor Mateush i cieszę się, że mogę podzielić się swoją pasją do naprawy i instalacji urządzeń z Wami. Jako autor na tej stronie internetowej, napędza mnie moja miłość do technologii oraz chęć pomocy innym w zrozumieniu i rozwiązaniu problemów związanych z ich urządzeniami.

    Budujemy-dom.info - Budowa i remont, Domek letniskowy, mieszkanie i Dom Wiejski, przydatne porady i zdjęcia
    Comments: 2
    1. Grzegorz Zając

      Czy moglibyście polecić mi najlepsze opcje kawy ziarnistej do przygotowania latte? Chciałbym spróbować czegoś nowego i zastanawiam się, które rośliny kawowca będą najlepsze do tego rodzaju kawy. Czy macie jakieś rekomendacje lub porady dla mnie? Dziękuję z góry za pomoc!

      Odpowiedz
    2. Bartłomiej Jarosz

      Która z tych pięciu najlepszych opcji kawy ziarnistej do latte jest Twoim ulubionym wyborem?

      Odpowiedz
    Dodaj komentarze